User Tools

Site Tools


denik:14_08_30

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
denik:14_08_30 [2014/09/04 17:28]
transsib
denik:14_08_30 [2015/11/25 20:12] (current)
Line 1: Line 1:
-Mlha v Sapě, Sapa v mlze.+**Mlha v Sapě, Sapa v mlze.**
  
 Do Sapy přijíždíme za deště, mlhy a zimy. Na to, že jsme se v Hanoi potili v 35° vedru docela pořádná změna. Ubytováváme se v hostelu Green Vally, který nás láká bezkonkurenční cenou $3 na noc. Při odevzdávání pasu zjišťuji, že během přepravy na motorce trochu utpěl - kombinace zmuchlání a mokra mu neudělala dobře, no pujčuji si fén a doufám, že rozpitá razítka nebudou při odjezdu zásadní. Překvapivě tu potkáváme i známé z Hanoe, tak sedíme na pivu a užíváme večer. Do Sapy přijíždíme za deště, mlhy a zimy. Na to, že jsme se v Hanoi potili v 35° vedru docela pořádná změna. Ubytováváme se v hostelu Green Vally, který nás láká bezkonkurenční cenou $3 na noc. Při odevzdávání pasu zjišťuji, že během přepravy na motorce trochu utpěl - kombinace zmuchlání a mokra mu neudělala dobře, no pujčuji si fén a doufám, že rozpitá razítka nebudou při odjezdu zásadní. Překvapivě tu potkáváme i známé z Hanoe, tak sedíme na pivu a užíváme večer.
Line 16: Line 16:
 {{ :​denik:​denik5:​sam_3389.jpg?​200|}} {{ :​denik:​denik5:​sam_3389.jpg?​200|}}
 {{ :​denik:​denik5:​sam_3415.jpg?​200|}} {{ :​denik:​denik5:​sam_3415.jpg?​200|}}
- 
- 
-**1. 9.** Pivo dopadlo dobře a já se dohodl s Ankou na výlet k vodopádům pod horou Fansipan (v sedle, viz cesta sem) a do jeskyně asi 8km za Sapou směrem na Lào Cai. Původně jsem chtěl pouze pěší pochod do hor, ale takhle půjčujeme jednu motorku dohromady - svoji jsem už nešikovně prodal. Vodopády jsou nádherné a překvapivě i bez turistů (spíš náhoda), ale teprve s jeskyní přichází to správné dobrodružství. K místu nevedou žádné ukazatele a je tak docela zajímavé už jeho hledání. Jedeme po kamenité cestě mezi vesničkami a pokřikuje tu na nás místní omladina. Klasikou jsou kluci běhající s pneumatikou a holky s deštníkem větším než ony. Jeskyně vypadá hezky obyčejně - žádné barevné nasvícení a vlastně chybějící osvětlení vůbec. Dovnitř si je možné vzít průvodce - děti postávající u vchodu, ale nikdo nám nebrání prozkoumat jeskyni na vlastní pěst. Máme s sebou čelovku, tak vyrážíme. Na začátku jeskyně je pár zhasnutých žárovek, dále mizí a nacházíme jen zbytky po bývalém vedení a náznaky už nepoužívané cesty jeskyní. Postupně mizíme od všech turistů kamsi do hloubky hory, část cesty se musí šplhat a plazit a bahno i vlhkost máme všude - viz kapky na fotkách. Narážíme na pár slepých cest, ale nakonec končíme v jakémsi dómu s pramenem, snažíme se dělat pár fotek, ale blesk kompaktu je prostě moc slabý. Těžko říct, jestli má tohle být finální destinace, ale další cestu již nenacházíme. Každopádně návštěva moc zajímavá a podstatně napínavější,​ než turisticky nasvětlené jeskyně s chodníkem. Asi po 2-3 hodinách jsme i našli cestu zpět a výlet završili jídlem a pivem v nedaleké vesnici. :-) Dnes ještě rychle zabalit a dostat se na autobus jedoucí zpět do Hanoe, už se ten konec nějak nepříjemně blíží. 
  
 {{ :​denik:​denik5:​sam_3430.jpg?​200|}} {{ :​denik:​denik5:​sam_3430.jpg?​200|}}
Line 24: Line 21:
 {{ :​denik:​denik5:​sam_3460.jpg?​200|}} {{ :​denik:​denik5:​sam_3460.jpg?​200|}}
  
 +
 +
 +**1. 9.** Pivo dopadlo dobře a já se dohodl s Ankou na výlet k vodopádům pod horou Fansipan (v sedle, viz cesta sem) a do jeskyně asi 8km za Sapou směrem na Lào Cai. Původně jsem chtěl pouze pěší pochod do hor, ale takhle půjčujeme jednu motorku dohromady - svoji jsem už nešikovně prodal. Vodopády jsou nádherné a překvapivě i bez turistů (spíš náhoda), ale teprve s jeskyní přichází to správné dobrodružství. K místu nevedou žádné ukazatele a je tak docela zajímavé už jeho hledání. Jedeme po kamenité cestě mezi vesničkami a pokřikuje tu na nás místní omladina. Klasikou jsou kluci běhající s pneumatikou a holky s deštníkem větším než ony. Jeskyně vypadá hezky obyčejně - žádné barevné nasvícení a vlastně chybějící osvětlení vůbec. Dovnitř si je možné vzít průvodce - děti postávající u vchodu, ale nikdo nám nebrání prozkoumat jeskyni na vlastní pěst. Máme s sebou čelovku, tak vyrážíme. Na začátku jeskyně je pár zhasnutých žárovek, dále mizí a nacházíme jen zbytky po bývalém vedení a náznaky už nepoužívané cesty jeskyní. Postupně mizíme od všech turistů kamsi do hloubky hory, část cesty se musí šplhat a plazit a bahno i vlhkost máme všude - viz kapky na fotkách. Narážíme na pár slepých cest, ale nakonec končíme v jakémsi dómu s pramenem, snažíme se dělat pár fotek, ale blesk kompaktu je prostě moc slabý. Těžko říct, jestli má tohle být finální destinace, ale další cestu již nenacházíme. Každopádně návštěva moc zajímavá a podstatně napínavější,​ než turisticky nasvětlené jeskyně s chodníkem. Asi po 2-3 hodinách jsme i našli cestu zpět a výlet završili jídlem a pivem v nedaleké vesnici. :-) Dnes ještě rychle zabalit a dostat se na autobus jedoucí zpět do Hanoe, už se ten konec nějak nepříjemně blíží.
  
  
denik/14_08_30.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)