User Tools

Site Tools


denik:14_08_03

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
denik:14_08_03 [2014/08/05 13:15]
transsib
denik:14_08_03 [2015/11/25 20:12] (current)
Line 1: Line 1:
 **3. 8.** Včera jsme objevili kouzlo Kunmingu. Zuzka K. nám dohodila kontakt na Marinu, slovenku, která stejně jako Zuzka studuje čínštinu a druhým rokem v Kunmingu žije. Marina je bezvadná a skvělý průvodce k tomu - ihned nás zavedla do místního lehce alternativního baru, kde jsme se poctivě připravili na cestu do Laosu pár kousky piva BeerLao (reklama na tatranský čaj je z něho). Na dnešek jsme u Mariny přespali a krom praní/​jídla máme na práci jen cestu na jižní autobusové nádraží (stanice metra) a pokusit se dostat do nějakého autobusu na/přes laoské hranice. V 18:30 jede autobus do Luang Prabangu a v 20:30 jeden do Mohanu na hranice. My se dostáváme do prvního a máme luxusní dvojlůžko hned za řidičem (opravdu dvoj, je tak uspořádán celý autobus, chytnout chrápajícího číňana může být celkem zážitek). **3. 8.** Včera jsme objevili kouzlo Kunmingu. Zuzka K. nám dohodila kontakt na Marinu, slovenku, která stejně jako Zuzka studuje čínštinu a druhým rokem v Kunmingu žije. Marina je bezvadná a skvělý průvodce k tomu - ihned nás zavedla do místního lehce alternativního baru, kde jsme se poctivě připravili na cestu do Laosu pár kousky piva BeerLao (reklama na tatranský čaj je z něho). Na dnešek jsme u Mariny přespali a krom praní/​jídla máme na práci jen cestu na jižní autobusové nádraží (stanice metra) a pokusit se dostat do nějakého autobusu na/přes laoské hranice. V 18:30 jede autobus do Luang Prabangu a v 20:30 jeden do Mohanu na hranice. My se dostáváme do prvního a máme luxusní dvojlůžko hned za řidičem (opravdu dvoj, je tak uspořádán celý autobus, chytnout chrápajícího číňana může být celkem zážitek).
  
-**4. 8.** Na hranicích jsme okolo půl deváté ráno a pěšky je překračujeme,​ autobus nás vyzvedne zase po kontrole. Čínské hranice v pohodě, jen nezapomenout obložku (departure card) z minulých hranic. Na laoských hranicích (Boten) pořizujeme víza za 32$, omlouváme se za chybějící fotku do formuláře a pokračujeme k autobusu. Ten prochází celnicí i s našema věcma a mezitím je čas na první laoskou předraženou snídani. ;-) Okolo jedenácté pokračujeme na naší cestě dál.+**4. 8.** Na hranicích jsme okolo půl deváté ráno a pěšky je překračujeme,​ autobus nás vyzvedne zase po kontrole. Čínské hranice v pohodě, jen nezapomenout obložku (departure card) z minulých hranic. Na laoských hranicích (Boten) pořizujeme víza za 32$, omlouváme se za chybějící fotku do formuláře a pokračujeme k autobusu. Ten prochází celnicí i s našima věcma a mezitím je čas na první laoskou předraženou snídani. ;-) Okolo jedenácté pokračujeme na naší cestě dál.
  
 **14:40** Autobus je stále pohodlný, cesta nikoliv. Asfaltka se ztratila a jedeme po rozblácené cestičce plné děr, která obtáčí kopce a míří nahoru i dolu. Alespoň dosyta sledujeme život místních a prohlížíme vesničky. **14:40** Autobus je stále pohodlný, cesta nikoliv. Asfaltka se ztratila a jedeme po rozblácené cestičce plné děr, která obtáčí kopce a míří nahoru i dolu. Alespoň dosyta sledujeme život místních a prohlížíme vesničky.
denik/14_08_03.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)