User Tools

Site Tools


denik:14_08_01

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
denik:14_08_01 [2014/08/04 18:36]
transsib
denik:14_08_01 [2015/11/25 20:12] (current)
Line 1: Line 1:
-**1-2. 8.** Dnes je na programu cestování po vlastních a to do hor Cangshan, lezeme (lanovkou) k chrámu Zhonghe a potom dál po "​mračné"​ cestě v horách. Bereme i stan a spacáky, doufaje v nepřítomnost rysů, medvědů i místní speciality - giant squirrel (obrovská veverka). Cesta i výhledy jsou skvělé, dokud se na nás nenavalí mlha s ní i déšť. Trochu poprchává celý den, ale to co má přijít bylo velkým překvapením. Zdoláváme +**1-2. 8.** Dnes je na programu cestování po vlastních a to do hor Cangshan, lezeme (lanovkou) k chrámu Zhonghe a potom dál po "​mračné"​ cestě v horách. Bereme i stan a spacáky, doufaje v nepřítomnost rysů, medvědů i místní speciality - giant squirrel (obrovská veverka). Cesta i výhledy jsou skvělé, dokud se na nás nenavalí mlha s ní i déšť. Trochu poprchává celý den, ale to co má přijít bylo velkým překvapením. Zdoláváme 
- ​většinu cesty a končíme ještě stále nahoře (okolo 2650m) u zatím vyschlého vodopádu Qingbi. Prší stále víc a tak zavhrhujeme ​stan (beztak není kde postavit) a volíme poblíž stojící menší altánek, doufaje, že do rána bude lépe. Prší velmi poctivě a jsme rádi, že altán stojí na trochu vyvýšeném místě, protože nepřestává lít po dalších 14 hodin. Vyschlý vodopád se do rána mění v rozbouřený a most, po kterém jsme včera přecházeli je částečně pod vodou. Inu, když si užít přírodu, tak až do morku kostí. Prší i při cestě do města a vlastně průběžně po celý den. Zvykáme si na monzunové období. ;-)+ ​většinu cesty a končíme ještě stále nahoře (okolo 2650m) u zatím vyschlého vodopádu Qingbi. Prší stále víc a tak zavrhujeme ​stan (beztak není kde postavit) a volíme poblíž stojící menší altánek, doufaje, že do rána bude lépe. Prší velmi poctivě a jsme rádi, že altán stojí na trochu vyvýšeném místě, protože nepřestává lít po dalších 14 hodin. Vyschlý vodopád se do rána mění v rozbouřený a most, po kterém jsme včera přecházelije částečně pod vodou. Inu, když si užít přírodu, tak až do morku kostí. Prší i při cestě do města a vlastně průběžně po celý den. Zvykáme si na monzunové období. ;-)
  
 Odpoledne ještě ochutnáváme místní specialitu - smažený sýr. V celé Číně není sýr prakticky možné sehnat, tak se těšíme a trochu obáváme. Sýr jsou hluboce smažené úzké plátky a vše je pocukrované,​ no neurazilo nás to, ale sýr to není. Čína nepřestává překvapovat,​ nebo už ani ne? :-) Odpoledne ještě ochutnáváme místní specialitu - smažený sýr. V celé Číně není sýr prakticky možné sehnat, tak se těšíme a trochu obáváme. Sýr jsou hluboce smažené úzké plátky a vše je pocukrované,​ no neurazilo nás to, ale sýr to není. Čína nepřestává překvapovat,​ nebo už ani ne? :-)
denik/14_08_01.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)