User Tools

Site Tools


denik:14_07_25

25. 7. Vyrážíme do Chengdu Tentokrát si velmi dobře hlídáme místo i čas odjezdu a máme starou dobrou plackartu - hromadné ležení ve vlaku, které se v Číně dost podobá tomu mongolskému a ruskému. Jen se častěji uklízí, ale zároveň i častěji odhazuje a konzumuje. Vše naznačuje, že na vlak čekáme správně, ale žádný neodjíždí… tentokrát není naštěstí chyba na naší straně, ale vlak má dvouhodinové zpoždění. Po zkušenostech žádný problém. :-)

26. 7. Chengdu Je tu zas hrozné vedro a vlhko, začíná být poznat, že se přesouváme na jih (kde dle místních zpráv zuří tajfun, určitě začíná už tady). Máme zde pro jistotu zarezervovaný levný hostel a míříme rovnou k němu.

TODO: Dopsat info o šestihodinovém hledání hostelu.

— Doplnění hledání hostelu:

Opsat si adresu hostelu v Číně ne vždy stačí. Někdy ani nestačí najít si jeho přesné umístění na mapě a dokonce jsou případy, kdy nepomůže být přesně na místě.

Se vší samozřejmostí rezervujeme hostel, opisujeme adresu a dorážíme. Ulici i číslo domu nějakou dobu hledáme, nicméně se nakonec zadaří a jsme na adrese. Trochu pochybujeme, protože na dané adrese je jen pár velkých paneláků a žádná cedule hostelu. Kontrolujeme tedy adresu na internetu a ačkoliv mapy ukazují kamsi doprostřed parkoviště před nádražím, zdá se, že jsme správně. Po cestě nacházíme policejní stanici a heslo “pomáhat a chránit” platí perfektně i zde. Staví se okolo nás na 20 policistů a radí se. Dle posunků a nadšenýdh výrazů jsme správně, jen tu prostě hostel není. Co se dá dělat, rezervace tedy nejspíš neplatí, ale nevadí. Hned vedle máme jako pojistku druhý hostel - doslova v druhé ulici… co myslíte, byl tam?

Po šesti hodinách přijíždíme na nádraží (odkud jsme původně vyráželi) a ubytováváme se hned vedle v perfektním Henry hostelu, na rezervace pro příště kašleme. :-)

Pár fotek Chengdu, chrámu Wenshu a bohužel potvrzené fámy o želvách na přívěsku:

denik/14_07_25.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)