25. 7. Vyrážíme do Chengdu Tentokrát si velmi dobře hlídáme místo i čas odjezdu a máme starou dobrou plackartu - hromadné ležení ve vlaku, které se v Číně dost podobá tomu mongolskému a ruskému. Jen se častěji uklízí, ale zároveň i častěji odhazuje a konzumuje. Vše naznačuje, že na vlak čekáme správně, ale žádný neodjíždí… tentokrát není naštěstí chyba na naší straně, ale vlak má dvouhodinové zpoždění. Po zkušenostech žádný problém.
26. 7. Chengdu Je tu zas hrozné vedro a vlhko, začíná být poznat, že se přesouváme na jih (kde dle místních zpráv zuří tajfun, určitě začíná už tady). Máme zde pro jistotu zarezervovaný levný hostel a míříme rovnou k němu.
TODO: Dopsat info o šestihodinovém hledání hostelu.
— Doplnění hledání hostelu:
Opsat si adresu hostelu v Číně ne vždy stačí. Někdy ani nestačí najít si jeho přesné umístění na mapě a dokonce jsou případy, kdy nepomůže být přesně na místě.
Se vší samozřejmostí rezervujeme hostel, opisujeme adresu a dorážíme. Ulici i číslo domu nějakou dobu hledáme, nicméně se nakonec zadaří a jsme na adrese. Trochu pochybujeme, protože na dané adrese je jen pár velkých paneláků a žádná cedule hostelu. Kontrolujeme tedy adresu na internetu a ačkoliv mapy ukazují kamsi doprostřed parkoviště před nádražím, zdá se, že jsme správně. Po cestě nacházíme policejní stanici a heslo “pomáhat a chránit” platí perfektně i zde. Staví se okolo nás na 20 policistů a radí se. Dle posunků a nadšenýdh výrazů jsme správně, jen tu prostě hostel není. Co se dá dělat, rezervace tedy nejspíš neplatí, ale nevadí. Hned vedle máme jako pojistku druhý hostel - doslova v druhé ulici… co myslíte, byl tam?
Po šesti hodinách přijíždíme na nádraží (odkud jsme původně vyráželi) a ubytováváme se hned vedle v perfektním Henry hostelu, na rezervace pro příště kašleme.
—
Pár fotek Chengdu, chrámu Wenshu a bohužel potvrzené fámy o želvách na přívěsku: