User Tools

Site Tools


denik:14_07_18

9:35 Země nikoho - Mongolské hranice klasicky v pohodě, žádné oplétačky, jen se zaplatí poplatek 1000T a můžeme pokračovat. 2 hodiny uběhly v autobuse jako voda.

Na čínských hranicích čekají ostře vyhlížející vojáci, snaží se dělat napjatou atmosféru, ale nakonec i zde vše v pohodě. Celkově za tři hodiny přes hranice. Čas je nadále bohužel pouze orientační, plast mých věrných vietnamských hodinek nevydržel hustou atmosféru a hodinky zůstávají jako památka hraniční kontrole. Teď abych v Číně sháněl nové vietnamské.

Erlián - Konečně Čína! Vedro i prostředí pouště zůstává, ale jídlo se kompletně mění! A to k dobrému, nastávají orgie. Trochu nešťastně si objednáváme jedno zeleninové jídlo a jedno jídlo s kozou, ale světe div se, tady i ta koza chutná báječně. Spolu s místním lehkým pivem ideální kombinace. Bohužel nám ujel autobus do Dátongu a jiný (ani vlak) už dnes nejede a tak měníme plán a míříme rovnou do Beijingu. Cesta je slušných 11 hodin, ale za to v našem starém známém lehátkovém autobuse. Jedeme!

denik/14_07_18.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)