User Tools

Site Tools


denik:14_07_13

13. 7. Turnaj trenérů Tak dnes vyrážíme na koně, zatím bohužel jen koukat - bydlíme u Kišíga, který bude odpoledne zápasit v turnaji wrestlingu. Opět spousta lidí a placek Kužur, Naadam si všichni mongolové zjevně užívají. Sledujeme zápasy i koňské závody a již tradičně pojídáme kozu - po zelenině nebo něčem bez tuku a smažení ani stopy. Nakonec alespoň nacházíme kousek melouna.

Pozn: poznat jednoho mongola od druhého je někdy problém. Fandíme našemu Kišikovi, nicméně po zápasu omylem gratulujeme jinému - vyznat se v nich je náročné. ;-)

Fotografická dokumentace bude tentokrát o něco chudší, protože se konečně vyplnilo to, před čím průvodce i místní výrazně varují - přišel jsem o foťák. Stačí i chvilka nepozornosti a pozorná ruka dokáže přístroj i s obalem vytáhnout z pod tribuny a to i před zraky nesčetných policistů. No nedá se nic dělat, zítra se snad podaří sehnat nějaká náhrada. Jen trochu lituji, že se to alespoň nestalo v těch chudinských čtvrtí s trochou adrenalinu.

Večer náš příspěvek mongolským chudším alespoň zapíjíme několika druhy piv a jako nejlepší (použitelné) vyhlašujeme zeleného jedince. :-)

denik/14_07_13.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)