User Tools

Site Tools


denik:14_06_21

Mockba! Vyrážíme na výlet lodí! Za 400 rublů nás svezou po stejnojmenné řece. Poprchává a mají tu drahé pivo! Ujeli jsme 2000 kilometrů pro Kozla v plechu za 7 pětek. Aspoň že nám půjčili deku.

Plujeme kolem nejznámějších památek. Zuzka F. nám ukazuje dům, kde bydlí, dům, kde bydlí její manžel a dům, kde bydlí její bratranci. Jsou to samozřejmě ty nejkrásnější domy v okolí a je to velká legrace.

Nejvíc se nám líbí Kreml, šlehačkový dům, co musíme zjistit, jak se jmenuje, a divný černý památník, který připomíná pirátskou loď. Vlastně nejvíc se nám líbí, když za námi na pár slov přijde namol opilý Rus slavící narozeniny a o chvíli později nám donese láhev vína, ať slavíme s ním.

Prší víc! Jdeme se podívat na Balšoj těátr, jenže v Kremlu lije taky, takže se schováme do obrovského obchoďáku Gum. Chvilku zvažujeme, jestli půjdeme k Tiffannimu nebo Louisi Vuittonovi, ale nečekaně skončíme ve skvělé a levné ruské jídelně Stolovaja, kde si vybereme spoustu strašně dobrých věcí. Kdo říkal, že je ruská kuchyně těžká a mastná? Květák s brkaší a pohankou s houbami náhodou odpovídá zásadám zdravé a dokonce i vege stravy :)

Postupujeme dle Maslowa, jakmile naplníme žaludky, jdeme shánět lístky do divadla. Bohužel v Balšoji zítra nehrajou a Mariinský, k velkému Zuzčině rozčarování, není v Moskvě, nýbrž v Petrohradu. Stejně jako Ermitáž, což o pár hodin později vyvolá další hořké zklamání. Proč jste vlastně nejeli do Petrohradu, ptá se naše hostitelka Olja. Protože jsme si mysleli, že všechno je v Moskvě.

Prší pořádně! Nestihli jsme divadlo a tak aspoň nakupujeme značně levnější Něvskojské pivo a dáme zas vědět!

~~DISCUSSION~~

denik/14_06_21.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)