User Tools

Site Tools


denik:14_06_20

Riga

20. 6. 10:10

Prší.

Prší.

Nepřestává pršet.

20. 6. 14:10 Nedá se dělat nic, než sedět pod střechou, jíst a pít pivo. Nebo vyrazit na průzkum největšího evropského trhu, který je zahrnut dokonce na seznamu UNESCO. Čtyři hangáry plné koření, ryb, sušenek, sýrů a hlavně lidí! Snažíme se všechny ty barvy a atmosféru aspoň trochu zachytit na fotkách, ale nedá se to. Navíc nejzajímavější starý pán, co prodává lupy, se nechce nechat vyfotit.

Nakupujeme chléb, sýry, sušenky a místní slavný balzám - 45% alkohol. Jak je naším zvykem, na poslední chvíli dorážíme na nádraží a nikoho nemůže překvapit, že po celém dni přestává pršet a vysvitne sluníčko. Ahoj, Rigo!

Ve vlaku do Moskvy máme místa na spaní v druhém patře. V otevřeném kupé s námi sedí další tři paní. Zapřádáme přátelský hovor a naše ruská slovní zásoba se utěšeně rozrůstá. Vyplňujeme obložky, papírové registrační karty. Na poprvé se tak docela nezadařilo. Vyplňujeme druhou obložku. Na hranicích Zuzka F. panikaří, obložka se ztratila. Vysype batoh, přestele postel, upoutá pozornost půlky vlaku a podává celní kontrole aspoň pas. Ta nechápe, co se děje, protože v pase nachází ne jednu, ale hned dvě obložky. Zuzka má šanci zopakovat si svou školní ruštinu, když vysvětluje: éto ne charašoja, éto plochája. Celnice se netváří nijak mile, ale na hranicích Zuzku nenechá.

Ráno přijíždíme do Moskvy, na rozloučenou dostáváme od jedné spolucestovatelky kalendář čínských horoskopů v azbuce. Zjišťujeme, že Jurij je tigr. :D

Ubytováváme se u Oljy, která nás pohostí luxusní snídaní, dá nám spoustu tipů a taky klíče. Musíme vypadat fakt neškodně a zodpovědně.

Jdeme na projížďku lodí a MOŽNÁ I NA LOUSKÁČKA DO DIVADLA! Jupí!

(Kafe půjde místo baletu na jedno malé.)

~~DISCUSSION~~

denik/14_06_20.txt · Last modified: 2015/11/25 20:12 (external edit)